Orlické hory stojí za návštěvu

Oblast Orlických hor se rozléhá v severní části východních Čech na území Královéhradeckého a Pardubického kraje. Tento region přináší výborné podmínky pro turistiku, cykloturistiku, a pokud sem vyrazíte v zimních měsících, můžete si zalyžovat nebo využít běžkování ve známých lyžařských střediscích. Ty nejznámější jsou nepochybně Deštná, Říčky, Zdobnice nebo Cenkovice. Za vidění jistě stojí také kulturní a historické památky a poutní místa, zároveň také zachovalá vojenská opevnění, které pocházejí z 2. světové války.Vyberte si dovolenou v Taliansku

Ubytujte se v Orlických horách dle svých představ

Ubytování v Orlických horách lze sehnat velmi kvalitní podle toho, co preferujete. Využijte služeb rezervace hotelů, kdy si můžete zarezervovat svůj hotel s dostatečným předstihem a mít tak o starost méně. Nezapomínejte, že v hlavní sezóně nemusí být vůbec snadné sehnat ubytování pár dní dopředu nebo dokonce na místě. Proto je lepší myslet na to raději včas a vybrat si tak ubytování, které se vám nejvíce zamlouvá.

Orlické hory mají velkou výhodu, že lákají turisty jak v zimě, tak v létě. V létě můžete poznávat zdejší krásy při turistice nebo cykloturistice. Navštívit zdejší historické památky, kterých není málo nebo vystoupit na nejvyšší horu Velká Deštná.

V zimě si zde přijdou na své milovníci lyžování a bílé stopy. Jedno z nejoblíbenějších středisek, které se v Orlických horách nachází, je Deštná. Ta disponuje mnoha běžeckými trasami a také perfektně upravenými sjezdovkami.

Romantické místo

Dříve než si zvolíte ubytování, podívejte se na recenze hotelů a zjistěte si co nejvíce informací. Ubytovat se můžete v hotelích, penzionech nebo chatkách. Některé hotely disponují wellness a spa službami, využít můžete také apartmány. Hodně záleží na tom, jaké služby preferujete a také na vaší finanční situaci. Lze si zvolit ubytování, které je skromnější, ale velmi levné nebo naopak luxusní ubytování za vyšší částku.

taliansko

Zajímavé