Neviete, kam na dovolenku na Slovensku? My áno!

Za príjemne strávenú dovolenku nemusíte cestovať tisíce kilometrov lietadlom. V podstate ju môžete stráviť za humnami. Na Slovensku! A kam sa vydať?

Odpoveď na túto otázku nie je práve jednoduchá. Slovensko sa radí medzi krajiny disponujúce naozaj množstvom krás, prírodných, historických i kultúrnych.

Hory, jazerá a vodopády

Slovenskou dominantou samozrejme sú Tatry. Tatranskú Lomnicu si predsa obľúbil už aj revízor Anjel v slávnej komédii Anjel na horách. A sme si istí, že si ju obľúbite aj vy. Aj v lete! Rovnako ako ďalšie horské strediská, ako sú Tatranská lesná a Starý Smokovec. Krásne však je aj v podtatranskom kraji. Minúť samozrejme nesmiete ani Štrbské pleso, Bielanskú jaskyňu a tamojšie úchvatné vodopády, predovšetkým Kmeťový, Skok a Studený potok.

Kam za úchvatnými výhľadmi?

Vyznávači aktívnej dovolenky tiež často mieria do Slovenského raja, kde sa šplhajú po strmých skalných chodníkoch a drevených rebríkoch. Odmenou im potom sú úplne úchvatné výhľady do okolia, ktoré si im zapíšu do mysle na naozaj veľmi dlhú dobu. Ako na dlani totiž majú napríklad pamiatku UNESCO, Špišský hrad.

Kde sa okúpať?

Radi si užívate vodné radovánky? Aj tých naši slovenskí susedia ponúkajú celý rad. Deti sa stopercentne vyšantia v Aquaparku Tatralandia, Bešeňová alebo v Hurricane Factory. Pre vyznávačov kúpania v prírode jednoznačne odporúčame Liptovskú Maru.

Hurá do kúpeľov!

Najstaršie kúpele na Slovensku nájdete v Trenčianskych Tepliciach využívajúce liečivú sírnu termálnu vodu nádherne uvoľňujúcu svalové napätie. Pýchou kúpeľov sú ale v orientálnom duchu poňaté turecké kúpele Hammam a Sina rovnako ako tamojšie vnútorné bazény Grand.

Kde sa ubytovať?

Zabudnite na cestovné kancelárie. Na Slovensko ľahko dôjdete po svojej osi. A ubytovanie si ľahko zarezervujete na internete. Odporúčame portál Hauzi.sk združujúci ponuky jednotlivých poskytovateľov ubytovania rôzneho druhu. V ponuke sú hotely, penzióny, chaty , chalupy, zruby aj kempy. Pre každý rozpočet. S rezerváciou prázdninových termínov ale dlho neotáľajte, mohlo by sa stať, že vami preferovaný termín bude vypredaný. Dovolenka na Slovensku je totiž tento rok skutočne v kurze.

taliansko

Zajímavé