Končí vám mateřská dovolená a hledáte novou práci? Nechte se inspirovat těmito tipy

Pokud vám končí mateřská dovolená a vy se nevracíte do svého původního zaměstnání, co je potřeba udělat, aby pro vás bylo hledání nové práce Plzeň úspěšné?

Inzeráty na pracovních portálech

Nabídky volných pracovních míst nabízejí pracovní portály. Mezi takové patří hitprace.cz nebo cz.jobimi.com. Jednotlivé pracovní pozice jsou zde uspořádané podle oborů nebo měst. Pokud se na portálech zaregistrujete, můžete si nechat zasílat konkrétní, aktuální nabídky na svoji e-mailovou adresu.

Aktualizace životopisu a motivačního dopisu

Projděte si svůj životopis, zkontrolujte, zda obsahuje platné a aktuální informace a všechny vaše dovednosti a znalosti. Obdobné je to i s motivačním dopisem. Oba dokumenty upravte tak, aby jste je mohli kdykoli doplnit dle konkrétního inzerátu. Životopis a motivační dopis jsou, při hledání nové práce Brno, důležité dokumenty. Je to první informace, kterou o vás váš potenciální zaměstnavatel dostane.

Osobní webová stránka

Další možností, jak se svému potenciálnímu zaměstnavateli představit, je osobní webová stránka. Samozřejmě závisí na oboru, ve kterém hledáte volnou pracovní pozici. Osobní webová stránka vás prezentuje jak textem, tak i designem, dejte si tedy na její tvorbě záležet.  Zaznamenejte na ní své úspěch a informace o osobní kariéře. Nezapomeňte na znalosti a dovednosti, které můžete nabídnout.

Připravte se na pohovor

I když zatím ještě nemáte žádnou konkrétní pracovní nabídku, můžete se připravit na pracovní pohovor. Popřemýšlejte o tom, jaké oblečení si vezmete, připravte si několik slov o sobě, o předchozích zaměstnáních, o tom, co můžete svému případnému zaměstnavateli nabídnout. Jaké dovednosti, znalosti, případně certifikáty máte. Jaké jsou vaše jazykové dovednosti a zkušenosti. Jak se orientujete ve využívání IT technologií.

taliansko

Zajímavé